top of page
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black LinkedIn Icon

W dzisiejszych czasach, w dobie kryzysu, problemem dotyczącym głównie ludzi młodych, niedysponujących dużymi pieniędzmi, a chcących mieć własne przysłowiowe cztery ściany położone jak najbliżej centrum miasta, są ceny mieszkań. Czynnik ten sprawia, że młode pokolenia muszą zaciągać długoterminowy kredyt lub zapomnieć o własnym lokalu do czasu urealnienia cen.              

Wychodząc naprzeciw temu problemowi, zaproponowano stworzenie mobilnego modułu mieszkalnego, który mógłby być sytuowany „nad” przystankami. W każdym mieście istnieje mnóstwo wiat, które szpecą otoczenie swoim stanem technicznym oraz wyglądem. Zlokalizowanie kostki na dachu wcześniej wzmocnionej konstrukcji przystanku sprawi, iż będzie on atrakcyjniejszy, przełamie miejską monotonię oraz stanie się charakterystycznym elementem ułatwiającym orientację.

 

Moduł ten zamykałby się w kostce o wymiarach  zewnętrznych

240 x 240 x 330 cm i powierzchni wewnętrznej 4 m2.  Ściany boczne rozsuwając się na dwie strony tworzą jednostkę mieszkalną minimum o powierzchni użytkowej 11,2 m2. Rozsunięte elementy łączą się z głównym rdzeniem za pomocą harmonijkowo składanej półtransparentnej membrany o niskim współczynniku przenikania ciepła. Materiał ten umożliwia przenikanie wnętrz z zielenią na zewnątrz oraz zachowanie prywatności.

 

Stworzono nowoczesny i energooszczędny obiekt z możliwością zamontowania ogniw fotowoltaicznych na dachu, który byłby funkcjonalny pod każdym względem, a zarazem prezentował się na prosty, estetyczny  i przestrzenny. 

bottom of page